Pokračování z minulého článku, kde vyvrátíme další 4 mýty o vlasech u mužů.

Tím, že si vytrháváte šedé vlasy, vám jich poroste více

Může vás to svádět vytrhávat si šedé vlasy, ale možná jste někdy už slyšeli, že jich pak na daném místě naroste více. Tohle je celkem určitě jen povídačka, ale i tak není moudré tyto vlasy vytrhávat. Stejně jako šednutí vlasů, mnoho mužů si všimne také řídnutí vlasů ve vyšším věku. Pokud si budete vytrhávat šedé vlasy, bude horní část vaší hlavy vypadat ještě řídčeji.

Je potřeba hodně pěny, pokud si chcete vlasy pořádně umýt

Lidé si spoustu pěny a bublinek automaticky spojují s čistotou. Nicméně, dobrý šampón nemusí nutně hodně pěnit, aby byl schopen vyčistit vaše vlasy. Důležité je hlavně používat takové produkty, které se hodí pro váš typ vlasů a jejich potřeby. Pokud máte jemné a suché vlasy, bude se vám hodit šampón, který vlasy vyživuje a zároveň jim dodává objem. Pro mastnější a hustější vlasy se bude zase více hodit čistící šampón s hydratujícími složkami. Ať už máte jakýkoliv typ vlasů, pokud vám vlasy vypadávají, pak vám šampón nepomůže a je lepší vyhledat odbornou pomoc ohledně možných způsobů léčby.

Pravidelné stříhání urychlí růst vlasů

Experti ve Vinci Hair Clinic říkají, že si lidé často nesprávně myslí, že jejich vlasy porostou rychleji, když je budou častěji stříhat. Rychlost růstu našich vlasů je dána našimi geny a může ji ovlivnit jídelníček, stres a jiné faktory. Pokud chcete zajistit, aby vaše vlasy rostly zdravou rychlostí, pak dodávejte svému tělu vhodnou výživu, například pomocí komplexu vitamínů a minerálů Vitruvian Line od Vinci Hair Clinic.

Geny získané od matky způsobují vzorovanou plešatost

Mužská vzorovaná plešatost (androgenní alopecie) způsobuje ustupování vlasové linie a řídnutí koruny hlavy u přibližně 50% mužů po padesátce. Lidé si často myslí, že tento stav zdědili ze strany matky, ale geny pro tento druh ztráty vlasů pocházejí od obou rodičů. Dobrá zpráva je, že existuje řada výborných terapií, které mohou zadržet postup mužské vzorované plešatosti nebo dokonce umožnit růst nových vlasů.

Vyvrácení mýtů o vlasech u mužů – část 2