Může vaše oblíbená čepice způsobit, že vám vypadají vlasy a musíte si umývat vlasy každý den? Dnes zjistíme, jaká je pravda u těchto a dalších mýtů o vlasech u mužů.

Nošení čepice způsobuje plešatost

Mnoho lidí věří tomu, že když budou nosit čepici, budou z toho plešatí. Ať už máte rádi baseballové čapky nebo spíše klobouky, nemusíte si dělat starosti. Je nepravděpodobné, že by čepice, která vám dobře sedí na hlavě, mohla namáhat nebo poškozovat vaše vlasy. I když, na tomto mýtu je určité zrnko pravdy. Pokud neustále nosíte něco velmi pevného na hlavě (například paruky nebo turbany), po delším čase to může namáhat vaše vlasové folikuly a vést tak k trakční alopecii. Nejlepší způsob, jak předejít této ztrátě vlasů je nosit volnější pokrývku hlavy a dávat svým vlasům také pravidelné přestávky.

Měli (nebo neměli) byste si umývat vlasy každý den

Někteří lidé tvrdí, že každodenní umývání vlasů zabrání jejich vypadávání a jiní zase tvrdí úplný opak, že nadměrné umývání vlasů má na svědomí jejich následnou ztrátu. Komu tedy věřit? Pravdou je, že ztráta vlasů nijak nesouvisí s tím, jak často si je umýváte šampónem, ale je způsobena jinými faktory jako jsou vaše geny, jídelníček nebo stres.

Lupy způsobují vypadávání vlasů

Specialisté ve Vinci Hair Clinic jsou často dotazováni, zda je nějaká spojitost mezi lupy a ztrátou vlasů. Lupy se objevují kvůli nevyrovnanosti v kvasinkách na pokožce hlavy a nezpůsobují ztrátu vlasů. Nicméně, pokud chcete mít zdravé vlasy, je důležité udržet pokožky hlavy v perfektním stavu. Pokud máte potíže s lupy, léčebný šampón vám s tím může pomoci.

Vlasy rostou v létě rychleji

Pokud se vám zdá, že se musíte v létě častěji stříhat, pak to není jen vaší představivostí. Podle výzkumů, naše vlasové folikuly skutečně produkují vlasy rychleji během letních měsíců. Mezi příčiny toho patří to, že teplejší počasí vede k zvýšené krevní cirkulaci a také máme vyšší příjem vitamínu D díky tomu, že naše tělo tráví více času na slunci. Nicméně, tento efekt není tak velký, aby dokázal vyřešit problémy se ztrátou vlasů. Pokud vaše vlasy nerostou tak rychle, jak by měly, stojí za to si o tom popovídat se specialistou, například z Vinci Hair Clinic.

 

 

Vyvrácení mýtů o vlasech u mužů – část 1