Patříte také mezi milióny mužů a žen, které trápí androgenní alopecie? V tomto blogu vám řekneme vše, co potřebujete vědět o daném stavu a o možnostech jeho léčby.

Co je androgenní alopecie?

Androgenní alopecie, které se také říká vzorovaná plešatost, je dědičný a geneticky podmíněný stav, který způsobuje ztrátu vlasů. Předpokládá se, že je způsoben hormonálními změnami, a to zejména zvýšenou hladinou androgenů (mužských pohlavních hormonů). Tyto změny mají vliv na růst vlasů a způsobují specifický typ jejich vypadávání. U mužů dochází především ke ztrátě vlasů v přední části hlavy a k posunu vlasové linie, dále pak k řídnutí vlasů v oblasti koruny hlavy. U žen se androgenní alopecie projevuje jako celkové řídnutí vlasů po celé hlavě.

Může u vás vzniknout androgenní alopecie?

Přibližně 50% mužů po padesátce trpí androgenní alopecii a asi 40% žen si začne všímat tohoto stavu v době menopauzy. Nicméně, tento stav se nemusí týkat pouze starších osob a u některých mužů se může objevit už po dvacátém roce. Vzhledem k tomu, že predispozice k tomuto onemocnění jsou dědičné, lze odhadnout, zda se to bude týkat i vás podle toho, jak vypadají ostatní členové rodiny. Pokud se u nich objevily známky androgenní alopecie, je velká šance, že se tento stav vyvine i u vás.

Existuje lék na androgenní alopecii?

Bohužel, neexistuje žádný kouzelný lektvar nebo pilulka, kterými by bylo možné androgenní alopecii vyléčit. Nicméně, odborníci ve Vinci Hair Clinic říkají, že existuje řada řešení, jak zastavit ztrátu vlasů nebo obnovit jejich růst. Řada jejich klientů už zjistila, že dobrý způsob, jak začít řešit tento problém jsou léky minoxidil a finasterid. Tyto léky jsou schváleny Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv a můžete díky nim dosáhnout skvělých výsledků, co se týče zastavení vypadávání vlasů a obnovy jejich růstu. Léky lze používat samostatně nebo v kombinaci s dalšími terapiemi jako jsou plasmová (PRP) nebo laserová (LLLT) terapie. Dalším možným přístupem, který je čím dál oblíbenější, je transplantace vlasů. Chirurgové při tomto zákroku nejprve odeberou políčka vlasů ze zadní části hlavy, aby je využili k obnově hustoty vlasů v oblastech, kde došlo k jejich ztrátě. Tyto vlasy jsou geneticky velmi odolné, a proto na ně nemá androgenní alopecie vliv a výsledek celého zákroku je přirozený a trvalý.

Vše, co potřebujete vědět o androgenní alopecii