Vlasová mikropigmentace se vyvinula z lékařských metod a postupů standardně používaných ve vlasovém průmyslu. Přestože se nejedná primárně o obnovu lidských vlasů, dokáže je tato metoda věrně napodobit. Za určitých podmínek se může kombinovat i s chirurgickou obnovou vlasů.

SMP je neinvazivní kosmetické ošetření, které dokáže efektivně zamaskovat pokožku pomocí vybraného zdravotního pigmentu, který ladí s přirozenou barvou vlasů. Propojení pigmentu s pokožkou vytváří dojem krátce oholených hustých vlasů. Někteří klienti si přejí ještě trochu více a touží po opravdových vlasech, jenže s transplantací jako takovou by těchto výsledků nikdy nedosáhli. 

Díky pečlivě nastavenému léčebnému  plánu dokážeme tyto dvě procedury vhodně zkombinovat. Nově implantované vlasy v kombinaci s MSP Vás dokážou posunout zpět na Vámi vybranou úroveň Norwoodovy stupnice.

V úvahu ovšem musíme brát predikci ztráty vlasů do budoucna a umístění vlasové linie, aby výsledek mohl přirozeně stárnout s klientem. (Pro více informací o FUE a vlasových transplantacích klikněte zde)

Co je FUE?

Vinci Hair Clinic je expertem na transplantační metodu FUE. FUE extrahuje pomocí odběrových jehel (tzv. miniprůbojníčků) jednotlivé folikuly z týlní a postranní části hlavy. Štěpy jsou poté očištěny ve speciálním roztoku, pečlivě zkontrolovány a implantovány do předem připravené recipientní oblasti. Díky extrakci folikulárních jednotek není potřeba šití ani stehů. Nevzniká žádná lineární jizva, a proto klienti mohou nosit i velmi krátký sestřih.

Obecně platí, že se během extrakce FUE získá menší počet vlasů než při FUT, jelikož se jedná o pomalejší proces. Ovšem v kombinaci s MSP se mohou jednotlivé štěpy rozmístit ve větších vzdálenostech. SMP vyplní místa mezi jednotlivými štěpy a dokáže tak pokrýt větší oblasti, u některých pacientů dokonce celou hlavu, a to i u vážnějších případů Norwoodovy stupnice.

Kombinace MSP a FUT má estetickou výhodu reálného vlasového strniště a opticky větší hustoty. V první fázi provedeme transplantaci FUE a pečlivě naplánujeme rozmístnění štěpů. Po 3-4 měsících, kdy necháme pokožku zregenerovat, přichází na řadu MSP. Výsledky mikropigmentace jsou okamžité, ale k dokonalému efektu se zpravidla vyžaduje ještě další 1-2 sezení, aby pigment přirozeně splynul s novými vlasy.

Jak mi FUE a mikropigmentace pomohou?

Kombinace těchto dvou procedur zaručuje pacientům výsledek, kterého by pouze s FUE transplantací nikdy nedosáhli. Díky této metodě můžete nosit krátký sestřih navzdory tomu, že se nacházíte ve škále Norwoodovy skupiny NW5 a výše. Bonusem je reálně hmatatelná vlasová pokrývka a přirozená přední vlasová linie.

Scalp MicroPigmentation and FUE Hair Transplant

Ztratil jsem spoustu vlasů na temeni hlavy, a domníval jsem se, že jediným řešením pro mě bude mikropigmentace. Nicméně během konzultace ve Vinci v Londýně mi bylo vysvětleno, že bych v mém případě mohl tuto proceduru zkombinovat s relativně bezbolestnou vlasovou transplantací a dosáhnout tak maximálního výsledku. Udělali mi obrovskou radost! Abdul, Londýn (náš MSP a FUE klient)

Kontaktujte nás a získejte bezplatnou odbornou radu

Naši klienti nejvíce litují toho, že za námi nepřišli dříve. Neváhejte a domluvte si s námi bezplatnou konzultaci. Jsme hrdí na to, že svým klientům dokážeme zaručit profesionální lékařský přístup a především špičkové a přirozeně vypadající výsledky.

Veškeré fotografie na našich webových stránkách jsou autentické záběry našich pacientů a zaměstnanců Vinci Hair Clinic. Žádný Photoshop, modelové, ani koupené obrázky.