Najít lék na ztrátu vlasů, kterému můžete věřit, že bude skutečně fungovat, může být někdy docela složité. Existují tisíce, možná i milióny produktů a léků, které všechny tvrdí, že vám vrátí vaše vlasy. Ale bohužel tomu tak často není. Může to být deprimující pro ty, kteří se zoufale snaží najít řešení.

Zeptali jsme se expertů ve Vinci Hair Clinic, jakým způsobem se vyhnout plýtvání času a peněz za léky, které nefungují. Vysvětlili nám, že nejlepší způsob, jak získat své vlasy zpět je vybrat si vědecky ověřená řešení jako jsou léky minoxidil a finasterid.

Minoxidil

Minoxidil je lék, který je schváleny Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) a denně se nanáší na pokožku hlavy při léčbě androgenní alopecie u mužů a žen. Studie zjistily, že minoxidil má velmi rychlý efekt, zabraňuje další ztrátě vlasů a stimuluje růst těch nových.

Finasterid

Finasterid je lék schválený Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv a podává se orálně mužům trpícím androgenní alopecii. V klinických testech 86% mužů, kterým byl finasterid podáván, přestaly vlasy vypadávat a u 65% došlo i ke stimulaci nového růstu.

Doplňky s vitamíny a minerály

Doplňky stravy, které obsahují biotin, niacin a selen mohou pomoci předcházet ztrátě vlasů a stimulovat růst nových vlasů u řady onemocnění. Vitruvian Line od Vinci Hair Clinic je doplněk stravy, který se bere jednou za den a byl vyvinut na základě výzkumů z posledních let, obsahuje vitamíny a minerály nezbytné pro růst vlasů. Také obsahuje výtažky z rostlin, které blokují funkci DHT. Například, ve studiích se prokázalo, že saw palmetto je efektivní ochranou před vzorovanou plešatostí (androgenní alopecie).

Laserová terapie LLLT

Laserová terapie o nízké úrovni světla (Low Level Laser Therapy – LLLT) je speciálně navržená laserová čapka, která směřuje světlo na vlasové folikuly a tím stimuluje růst nových vlasů. Během zabezpečených klinických studií, muži i ženy, kteří využili LLLT dosáhli výsledků jako je zdravější pokožka hlavy a hustší vlasy. LLLT lze také použít v kombinaci s jinými léčbami ztráty vlasů pro ještě lepší výsledky.

Nejlepší terapie ztráty vlasů pro vás

I když existuje celá řada klinicky prokázaných metod obnovy vlasů, které jsou k dispozici, je důležité si uvědomit, že je potřeba vybrat řešení pro váš konkrétní stav. Pro dosažení maximálních výsledků, je dobré si obnovu vlasů naplánovat s pomocí odborníků ve Vinci Hair Clinic. Mohou provést diagnózu vašeho stavu a poradit vám, jaké řešení by bylo nejlepší pro vaši ztrátu vlasů.

 

Vědecky ověřené způsoby léčby ztráty vlasů, kterým můžete věřit