Řídnou vám vlasy kvůli tomu, že příliš pracujete? Podíváme se na výsledky nedávné studie, která tvrdí, že ztráta vlasů může vzniknout kvůli příliš mnoha hodinám v práci.

Vztah mezi prací a vypadáváním vlasů

To, že dlouhá pracovní doba může mít negativní vliv na naše zdraví se obecně ví. Nicméně, až doposud neexistoval žádný výzkum, který by se soustředil na vliv našeho pracovního života na naše vlasy. Tato nová studie pochází od týmu výzkumníků z lékařské fakulty na univerzitě Sungkyunkwan v Seoulu. Nasbírali v ní data od 13 391 korejských mužů a určili, zda je nějaká souvislost mezi dobou, co tráví v práci a alopecii. Statistika odhalila, že muži ve věku 20 až 40 let, kteří tráví v práci 52 hodin týdně nebo více, byli mnohem náchylnější k vypadávání vlasů než ti, kteří pracovali běžných 40 hodin týdně. Autoři studie napsali, že lze „s obezřetností prohlásit“, že tato ztráta vlasů souvisela se stresem vyvolaným dlouhou pracovní dobou. Navrhli, že je důležité udělat nezbytné kroky k tomu, aby lidé pracovali rozumné hodiny. I když je pracovní doba v Evropě nebo Spojených státech obecně nižší, tak nám tato studie připomíná, že stres může mít vliv na naše vlasy i na naše celkové zdraví.

Co způsobuje vaši ztrátu vlasů?

Stres je jeden z hlavních faktorů, které mohou způsobit vypadávání vlasů, mezi další patří jídelníček, hormonální změny, autoimunitní onemocnění a genetika. Pokud vás trápí nadměrné vypadávání vlasů nebo vám vznikají holá místa na hlavě, prvním krokem na cestě k řešení je zjistit, co je příčinou. To můžete udělat tak, že si necháte udělat diagnózu od odborníků, jako jsou ti ve Vinci Hair Clinic. Ve chvíli, kdy budete vědět o jaký stav se jedná, můžete se rozhodnout pro vhodnou léčbu. Správná léčba závisí na typu vypadávání vlasů, o jak pokročilé stádium se jedná, a také na vašich osobních preferencích. Vinci nabízí širokou nabídku lékařských, nechirurgických, ale i chirurgických možností, a vždy navrhnou léčebný plán každého pacienta tak, aby odpovídal jejich potřebám a cílům v oblasti obnovy vlasů.

Přicházíte o vlasy kvůli dlouhé pracovní době?