Elon Musk je považován za jednoho z největších myslitelů moderní doby. Svým podnikáním má obrovský vliv na celkový vývoj a neustále se snaží přijít na nové způsoby, jak změnit svět a lidstvo. I když se díky svým kreativním schopnostem stal 54. nejbohatším člověkem na světě (Forbes, únor 2018), tak ani tomuto 47letému podnikateli se nevyhnul problém, který trápí i mnoho dalších mužů: mužská vzorovaná plešatost.

Ztráta vlasů Elona Muska

Fotografie pořízené během celé kariéry Muska ukazují, jak postupně docházelo ke změnám na jeho hlavě. V roce 2002 prodal společnost Paypal, už v té době byly na jeho hlavě jasně viditelné znaky vzorované plešatosti (androgenní alopecie). Docházelo u něj k řídnutí vlasů v přední části hlavy a podle Norwoodské stupnice se nacházel na 3 až 4 stupni ztráty vlasů. Jedná se o stupnici, která hodnotí ztrátu vlasů na základě viditelných výsledků. Ale když se podíváme do roku 2018, tak to vypadá, že Muskovi vlasy narostly zpět. To je také proč řada lidí spekuluje, zda tento ředitel společnosti Tesla nepodstoupil vlasovou transplantaci.

Podstoupil Elon Musk transplantaci vlasů?

Vzhledem k tomu, že androgenní alopecie způsobuje postupnou a trvalou ztrátu vlasů, dalo by se očekávat, že Elon Musk bude nyní na 5 až 6 stupni Norwoodské stupnice. Vzhledem k tomu, že není, tak to skutečně vypadá, že podstoupil léčbu ztráty vlasů. Odborníci ve Vinci Hair Clinic říkají, že vzhled vlasů tohoto technologického guru je pravděpodobně důsledkem vlasové transplantace. Musk pravděpodobně podstoupil operaci FUE (Follicular Unit Extraction – extrakce vlasových folikulů), která je jen velmi málo invazivní a díky tomu vyžaduje jen minimální čas na rekonvalescenci. Specialisté ve Vinci říkají, že Musk možná také užívá léky pro růst vlasů, jako jsou minoxidil a finasterid. Jedná se o jediné dva léky, které jsou schváleny Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv, k léčbě mužské vzorované plešatosti a dokáží proto celkově vylepšit i výsledky vlasové transplantace.

Změňte budoucnost vaší vlasové linie

Nemusíte být bohatým vynálezcem jako Elon Musk, abyste mohli změnit budoucnost vaší vlasové linie. Ve Vinci Hair Clinic jsou odborníci, kteří se specializují na léčbu mužské vzorované plešatosti a jiných stavů způsobujících ztrátu vlasů. Krom FUE a FUT vlasových transplantací nabízí také nechirurgickou mikro pigmentaci pokožky hlavy anebo alternativní druhy léčby jako jsou mezoterapie, plasmová terapie (PRP) a laserová terapie (LLLT).

 

Podstoupil Elon Musk transplantaci vlasů?