Vlasová transplantace typu extrakce folikulárních jednotek (FUE – Follicular Unit Extraction) je v dnešní době jedna z nejoblíbenějších metod pro obnovu vlasů. Pokud se chystáte podstoupit danou proceduru, pak vám tyto tipy mohou pomoci, aby vaše zkušenost byla co nejpříjemnější.

Před FUE vlasovou transplantací

  • Prvním krokem k naplánování FUE procedury je vybrat si kliniku a objednat si termín operace. Vinci Hair Clinic jsou jedničky ve vlasové obnově a specialisté v oblasti vlasových transplantací. Zajděte si na konzultaci zdarma s jejich odborníky, abyste měli správnou diagnózu týkající se vašeho vypadávání vlasů a díky tomu jste mohli zjistit, zda je FUE tou pravou volnou pro vás.
  • Ve chvíli, kdy máte potvrzený termín operace, zařiďte si podle toho své osobní záležitosti. Domluvte si volno v práci a kupte si lístek a/nebo ubytování. Poslední věc, kterou chcete řešit v den své vlasové transplantace je, jak se na kliniku dostat nebo kde se ubytovat.
  • Zatímco čekáte na váš velký den, připravte na to své vlasy i tělo, a to pomocí zdravého životního stylu. Jezte vyváženou stravu, bohatou na vitamíny, minerály a proteiny, které jsou nezbytné pro růst zdravých vlasů. Začněte pravidelně cvičit a dopřejte si masáž hlavy, která zlepší krevní oběh v pokožce. Terapie pro obnovu vlasů například pomocí laseru (LLLT) nebo plazmy (PRP) vám také mohou prospět – zeptejte se svého konzultanta ve Vinci pro více informací.

Po FUE vlasové transplantaci

  • Je normální, pokud se v den vaší operace budete cítit trochu nervózně, ale snažte se uvolnit, jak jen to půjde. Dejte si ráno sprchu, nasnídejte se a dojděte na kliniku s dostatečným předstihem, abyste měli chvíli na vyplnění všem formulářů.
  • Je zásadní o vlasy správně pečovat v období, které následuje po vlasové transplantace, protože to může mít velký vliv na konečný výsledek celého zákroku. Ve Vinci Hair Clinic vám poskytnou podrobné informace o tom, jak se po operaci o vlasy starat a v případě jakýchkoliv dotazů je můžete kdykoliv kontaktovat.
  • Měli byste vědět, že pár týdnů po vlasové transplantaci vám transplantované vlasy vypadají. Jedná se o přirozenou součást růstového procesu vlasů a značí, že daný vlasový folikul začíná produkovat nové vlasy. Vlasy mohou pak růst každému jinou rychlostí, ale obvykle trvá přibližně rok, než jsou vidět konečné výsledky.
Plánování vaší FUE vlasové transplantace