V tomto blogu se podíváme na pět nejlepších řešení pro obnovu vlasů, dle doporučení odborníků ve Vinci Hair Clinic.

Přírodní řešení

Saw Palmetto je vítězem mezi přírodními léky na ztrátu vlasů. Tento potravinový doplněk se vyrábí z extraktu několika druhů palem a přezdívá se mu „přírodní finasterid“ díky jeho stimulujícím efektům na vlasové folikuly. Odborníci ve Vinci vysvětlují, že pomáhá blokovat DHT, látku, kterou naše tělo produkuje a je spojena se vzorovanou plešatostí. Při každodenním užívání dokáže zlepšit růst a kvalitu vlasů.

Klinické řešení

PRP neboli terapie pomocí plasmy bohaté na krevní destičky (Platelet Rich Plasma) je klinické řešení, při kterém je injekcí podávána plasma přímo do pokožky hlavy. Plasma se připravuje tak, že se odebere malé množství krve pacienta a ta je pak dána do centrifugy. Ve Vinci říkají, že i když se to může zdát jako neobvyklá terapie, tak je poměrně jednoduchá a dokáže výrazně zlepšit růst a hustotu vlasů.

Zařízení na doma

Odborníci ve Vinci Hair Climic popisují laserovou terapii LLLT (Low-Level Laser Therapy) jako inovativní léčbu na doma. Aplikuje se pomocí vysoce efektivního zařízení Laser Cap. LLLT funguje tak, že zaměřuje určité úrovně světla na vlasové folikuly. Ve Vinci nám řekli, že klienti, kteří čapku používali 7 minut každý druhý den, viděli pozitivní změnu ve stavu svých vlasů již za 60 dní.

Za pomoci léků

Minoxidil je jeden ze dvou léků schválených Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv FDA na léčbu vzorované plešatosti u mužů i žen. Jejich vlastní směs s minoxidilem se ve Vinci jmenuje Maxogaine a obsahuje také azelaovou kyselinu. Tyto dvě složky spolu skvěle fungují a brání efektům DHT na vlasové folikuly a zároveň napomáhají růstu nových vlasů. Při užívání Maxogainu lze pozorovat viditelné výsledky do tří měsíců.

Chirurgický přístup

Chirurgická vlasová transplantace umožňuje obnovit místa, kde došlo ke ztrátě vlasů, a to pomocí vlastních vlasů. Na klinikách Vinci používají dvě různé metody – FUT (Follicular Unit Transplant) a FUE (Follicular Unit Extraction). Jak u FUT, tak i u FUE extrahují vlasy ze zadní části hlavy, které pak umístí na požadované místo. Konečné výsledky jsou naprosto přirozené, trvalé a je možné je upravovat běžným způsobem.

 

Pět řešení pro ztrátu vlasů doporučovaných odborníky