Odhaduje se, že jedna z deseti žen trpí syndromem polycystických ovarií (PCOS). V tomto blogu si vysvětlíme, jak tento stav souvisí se ztrátou vlasů, a co se s tím dá dělat.

Co je PCOS?

PCOS je hormonální stav, který ovlivňuje funkci vaječníků u žen. Může způsobovat řadu symptomů včetně nepravidelného menstruačního cyklu, přibírání na váze a vysoké hladině mužských hormonů, které se také označují jako androgeny.

Jak souvisí PCOS se ztrátou vlasů?

Nadměrná produkce androgenních hormonů, jako jsou testosteron, může mít řadu důsledků pro ty, které trápí PCOS. Mnoho žen, které trpí tímto stavem, si může všimnout růstu ochlupení na místech, kde se dříve neobjevovalo, jako jsou obličej, krk, hrudník a břicho. Tyto hormony mohou také vést ke ztrátě vlasů v přední části hlavy a okolo vlasové linie. Tento druh ztráty vlasů se nazývá androgenní alopecie nebo také vzorovaná plešatost. Nastává u lidí, kteří mají geneticky podmíněnou citlivost na DHT, tedy vedlejšího produktu testosteronu.

Jaká léčba může pomoci při ztrátě vlasů související s PCOS?

Existuje řada terapií, které se doporučují ženám, u nichž vznikla androgenní alopecie vlivem PCOS.

  • Minoxidil je topický lék, který se nanáší přímo na místa, kde došlo ke ztrátě vlasů. Funguje tak, že blokuje efekty DHT a stimuluje vlasy k opětovnému růstu.
  • Doplněk stravy Vitruvian Line obsahuje vitamíny a minerály, vybrané tak, aby podporovaly růst vlasů, celý komplex je doplněn o rostlinné extrakty blokující DHT.
  • Laserová terapie o nízké intenzitě využívá specifické úrovně světla, které je usměrňováno pomocí speciální čapky. To napomáhá vlasovým folikulům přejít do růstové fáze a zlepšuje stav pokožky hlavy.
  • PRP terapie je klinická léčba, při které se do pokožky hlavy pomocí injekcí nanáší plasma bohatá na krevní destičky vytvořená z krve pacienta. To vede ke zlepšení krevního oběhu v dané oblasti a také kvality vlasových folikulů.
  • Vlasová transplantace je chirurgický zákrok, který využívá políčka pacientových vlasů k tomu, aby se obnovily oblasti, kde došlo ke ztrátě vlasů. Výsledky jsou trvalé a vypadají naprosto přirozeně.

O daných léčbách se můžete dozvědět více u Vinci Hair Clinic, kteří jsou jedničky na trhu v léčbě ztráty vlasů. Mají kliniky po celém světě a zakládají si na individualizovaných řešeních pro obnovu vlasů pomocí léků a chirurgických i nechirurgických zákroků.

PCOS & Vypadávání vlasů