V tomto blogu si zodpovíme nejčastější dotazy týkající se této inovativní nechirurgické metody pro obnovu vlasů, zvané mikro pigmentace pokožky hlavy (MSP – Micro Scalp Pigmentation).

Je MSP to stejné jako microblading?

I když je microblading druhem mikro pigmentace, je mezi nimi pár zásadních rozdílů. Microblading se provádí ručně pomocí čepele, zatímco MSP využívá speciálního tetovacího nástroje a jehel. Další rozdíl je vtom, jak je samotný pigment aplikován. U microbladingu se udělají tenké linky, které mají imitovat rostoucí obočí, ale MSP používá techniku tečkování k vytvořené imitace nově rostoucích krátkých vlasů.

Podle čeho si mám vybrat technika provádějícího MSP?

MSP by vždy mělo být prováděno zkušeným a zručným technikem ve vhodném klinickém prostředí. Než si domluvíte sezení, měli byste se ujistit, že technik prošel potřebným školením a má odpovídající licenci v daném kraji. Místnost, kde je zákrok prováděn, by měla být čistá a dbát by se mělo také na hygienické předpisy, jako je použití nové jehly u každého pacienta. Technik by vám měl být sympatický. Dejte na své instinkty a nepodstupujte žádný zákrok s někým, s kým se necítíte pohodlně.

Je po MSP potřeba nějaká speciální péče?

Péče po MSP je snadná a nenaruší vám váš běžný denní režim. V prvních pár dnech po samotném sezení je důležité udržovat pokožku hlavy suchou a vyhnout se aktivitám, které způsobují nadměrné pocení. Přibližně po týdnu byste se dále měli vyhýbat pocení a přímému slunci, ale můžete již hlavu umývat pomocí šetrného šampónu. Měli byste se vyhnout nadměrnému pocení a peelingu alespoň po dobu jednoho měsíce od zákroku.

Jak dlouho vydrží MSP?

Jednou z hlavních výhod MSP je to, že výsledky jsou trvalé a vyžadují jen minimální údržbu. Výsledek postupně vybledne během let, především kvůli vystavení UV paprskům. Vysoce kvalitní pigmenty nezmění svou barvu, ale pouze zesvětlají, takže výsledek je vždy přirozený. Nicméně, doporučuje se pokožky hlavy chránit pomocí UV faktoru nebo nošením čepice. Pokud je to nutné, je možné podstoupit menší zákrok k oživení barvy.

Pokud máte jakékoliv otázky týkající se MSP, které jsme vám tady nezodpověděli, pak vám mohou pomoci ve Vinci Hair Clinic. Kontaktujte je ještě dnes a domluvte si konzultaci zdarma, a zjistěte více o tom, jak může MSP pomoci i vám.

Odpovědi na vaše otázky ohledně mikro pigmentace pokožky hlavy