Je přirozené, že s přibývajícím věkem můžeme pozorovat důsledky stárnutí na svém těle. Naše kůže už není tak pružná a mohou se tvořit vrásky nebo stařecké skvrny, i naše vlasy začnou řídnout a jsou méně odolné. Existuje obrovský výběr produktů pro péči o pleť, které nám pomáhají zmírnit příznaky stárnutí, oproti tomu možností, jak si udržet mladistvé vlasy, nebylo donedávna tolik. Naštěstí, vzhledem k pokrokům ve vědě dnes lépe rozumíme růstu vlasů, a díky tomu bylo možné vyvinout i novou inovativní léčbu – terapii za použití plasmy bohaté na krevní destičky (Platelet Rich Plasma – PRP).

Co byste měli o plasmové (PRP) terapii vědět?

PRP terapie je čím dál více oblíbená, a to jak u mužů, tak i u žen, kteří chtějí mít hustější a zdravě vypadající vlasy. U této terapie se nejdříve odebere vzorek krve pacienta. Daný vzorek se poté vloží do centrifugy. Při tomto procesu dojde k oddělení plasmy od ostatních krevních složek. Nakonec se získá PRP roztok, který je injekcí vpraven na místa, kde dochází k vypadávání vlasů. Injekce aktivují přirozené léčivé schopnosti našeho těla a dochází k stimulaci vlasových folikulů, které pak produkují zdravé vlasy.

Každé PRP sezení trvá okolo 30 minut a hned po proceduře můžete pokračovat ve vašich každodenních aktivitách. Pacienti, kteří zákrok podstoupili, popisují jen mírné pocity bolesti, nicméně je možné při proceduře na pokožku hlavy použít anestetický gel pro jejich zmírnění.

Co mohu od plasmové (PRP) terapie očekávat?

PRP terapie se obzvláště hodí pro muže a ženy, kteří nedávno zaznamenali řídnutí vlasů nebo jejich zpomalený růst. Nicméně, terapie nemusí být účinná u jedinců, kteří o své vlasy přišli před delší dobou nebo trpí úplnou ztrátou vlasů.

To, kolik bude celkově potřeba PRP sezení nebo jak často byste je měli podstoupit, závisí na vašem konkrétním případu ztráty vlasů, a také na vašich cílech, co se týče jejich obnovy. Pro většinu lidí je vhodné jedno sezení za měsíc po dobu tří až šesti měsíců, aby bylo dosaženo viditelných výsledků a zlepšila se hustota vlasů a jejich celkový vzhled a stav.

Je možné plasmovou (PRP) terapii kombinovat s jinými terapiemi pro obnovu vlasů?

PRP terapii můžete podstoupit samostatně, aby vám pomohla zvrátit vliv stárnutí na vaše vlasové folikuly. Pro ty, které trápí rozsáhlejší ztráta vlasů, se tato terapie může kombinovat i s další léčbou, jako je příjem výživových doplňků, LLLT (laserová terapie), léky pro obnovu růstu vlasů nebo transplantace vlasů.

Obnovte své vlasy pomocí PRP terapie