Vzorovaná plešatost je častý druh ztráty vlasů a každý rok se objeví u řady žen, a to všech věkových kategorií. Čtěte dále, pokud se chcete dozvědět jakou léčbu doporučují odborníci na obnovu vlasů.

Co je to ženská vzorovaná plešatost?

Odborný název ženské vzorované plešatosti je androgenní alopecie. Tento stav se může začít vyvíjet v jakémkoliv věku po pubertě, nicméně nejčastěji se objevuje u žen ve vyšším věku, které již prošly menopauzou. Tento stav je způsoben genetickou citlivostí na vliv mužského hormonu DHT (testosteronu) a jeho vlivem na vlasové folikuly. Folikuly se postupně zmenšují, což vede k z celkovému vypadávání vlasů, ústupu vlasové linie a celkové ztrátě hustoty a objemu.

Jaké jsou možnosti léčby ženské vzorované plešatosti?

Vinci Hair Clinic jsou experti v obnově vlasů, mají za sebou více jak deset let zkušeností a přes

50 000 spokojených zákazníků po celém světě. A toto jsou jejich doporučení na tři nejlepší druhy léčby pro ženskou vzorovanou plešatost: minoxidil, vlasová transplantace a mikro pigmentace pokožky hlavy.

Minoxidil

Minoxidil je klinicky ověřený lék na ženskou vzorovanou plešatost a nanáší se přímo na pokožku hlavy. Funguje obecně lépe u žen, u kterých se ztráta vlasů začala nedávno objevovat a může tak pomoci zabránit dalšímu vývoji nemoci a zároveň podpořit růst vlasů. Ženy, které používají minoxidil říkají, že je možné vidět první výsledky přibližně po 3 měsících od zahájení léčby.

Vlasová transplantace

Transplantace vlasů umožňuje ženám získat zpět původní hustotu jejich vlasů. Daná procedura má dvě fáze: odběr vlasových jednotek a jejich následné umístění do požadované oblasti. Vlasové jednotky se získávají ze zadní části pacientovi hlavy, protože folikuly, které se tu nacházejí, jsou obvykle silnější a androgenní alopecie na ně proto nemá vliv. Po operaci trvá několik měsíců, než jsou vidět finální výsledky.

Mikro pigmentace pokožky hlavy

Oblíbenou volbou mezi klientkami Vinci je procedura zvaná mikro pigmentace pokožky hlavy (MSP – Micro Scalp Pigmentation). Tato metoda původně vznikla k vytvoření vzhledu oholené hlavy pro ty, kteří ji upřednostňují před vlasovou transplantací. Vinci tuto metodu upravilo, aby byla vhodná i pro osoby s delším účesem k vytvoření dojmu větší hustoty vlasů. Do pokožky hlavy se aplikuje pigment v lékařské kvalitě a dochází k zmenšení kontrastu mezi vlasy a barvou pokožky hlavy. Většina žen musí podstoupit přibližně tři sezení MSP, ale výsledky jsou viditelné už po prvním z nich.

Nejlepší léčba pro ženskou vzorovanou plešatost