V posledních dvaceti letech, od doby jeho vydání, se minoxidil stal jedním z nejoblíbenější léků na ztrátu vlasů. V roce 2017 měl prodeje okolo 880 miliónů amerických dolarů, a protože poptávka po tomto léku stále roste, podíváme se na něj trochu blíže.

Stručná historie minoxidilu

I když je minoxidil dnes jeden z hlavních léků na ztrátu vlasů, tak jeho původní účel bylo na něco úplně jiného. Tento lék byl vyvinut v padesátých letech a v roce 1979 byl testován jako lék na vysoký krevní tlak. Během výzkumu tohoto léku bylo zjištěn nečekaný vedlejší účinek – stimuloval růst vlasů a chlupů. Další testy prokázaly, že minoxidil vhodný lék pro boj s plešatostí. V roce 1988 se stal prvním lékem schváleným Úřadem pro kontrolu potravin a léčiv na léčbu mužské vzorované plešatosti. V roce 1990 byl schválen také jako lék pro ženy, a dodnes je to jeden ze dvou schválených léků pro ztrátu vlasů (druhým je finasterid). Rozsáhlé studie prokazují, že minoxidil je velmi efektivní v zastavení ztráty vlasů a podpoře růstu těch nových. Testy ukazují, že dokáže zlepšit hustotu vlasů a také jejich stav, a to už po třech až čtyřech měsících používání.

Jak dokáže minoxidil zabránit ztrátě vlasů?

Minoxidil má řadu efektů, které mohou pomoci zastavit ztrátu vlasů a podpořit jejich nový růst. Zlepšuje krevní oběh v oblastech, kde je nanášen, tím zajistí, že vlasové folikuly obdrží dostatečnou zásobu živin, které potřebují pro růst zdravých vlasů. Dále stimuluje přirozený růstový cyklus vlasů tím, že dokáže „probudit“ neaktivní folikuly a také prodloužit fázi růstu jednotlivých folikulů. V neposlední řadě dokáže také zabránit zmenšování folikulů. Tento proces (také označovaný jako miniaturizace) nastává, když se folikuly postupně zmenšují a následkem toho produkují kratší a tenčí vlasy.

Je minoxidil vhodný i pro vás?

Vzhledem k jeho efektivnosti se minoxidil stal oblíbeným lékem na ztrátu vlasů u tisíce mužů i žen po celém světě. Pokud přemýšlíte, zda je tento lék vhodný i pro vás, ve Vinci Hair Clinic vám mohou pomoci. Zajděte za jejich odborníky na konzultaci, která je zdarma a bez závazků, aby vám pomohli diagnostikovat váš stav. Provedou vás různými možnostmi léčby, včetně minoxidilu, abyste se mohli správně rozhodnout o tom, jak léčit vaši ztrátu vlasů.

 

 

 

Minoxidil je nejčastěji používaný lék proti plešatosti