Slyšeli jste už o této novince v péči o pokožku hlavy? Říká se jí peeling pokožky hlavy, a někteří lidé tvrdí, že je to to nejlepší, co vyzkoušeli pro zdraví svých vlasů. Měli byste tento postup také přidat do vaší péče o vlasy nebo je to ztráta času a peněz?

Co je peeling pokožky hlavy?

Účelem peelingu pokožky hlavy má být odstranění mazu, odumřelých buněk pokožky a zbytků vlasových přípravků. Zastánci této techniky tvrdí, že běžný šampón nedokáže zcela odstranit veškeré nečistoty, a to vede k podráždění, lupům a nezdravým vlasům.

Jak provádět peeling pokožky hlavy

Čím dál více kadeřníků a salónů přidávají do své nabídky i peeling pokožky hlavy. Nicméně, mnozí z nich používají techniku s kartáčem, které je poměrně drsná. Ve skutečnosti tak může pokožku více poškodit, jak jí pomoci, obzvláště pokud daná osoba má problémy se ztrátou vlasů. Lepší volbou je jednou za čas vyměnit svůj obyčejný šampón za produkt, který je určen k odstranění nečistot, aniž byste tak museli přidávat další kroky ke své péči o vlasy. Existuje řada šampónů od známých značek, které buď obsahují jemný chemický peeling nebo částice, které pomohou vyčistit vaši pokožku hlavy, když je vmasírujete do kořínků vlasů.

Je peeling pokožky hlavy vhodný pro každého?

Lidé, kteří trpí psoriázou nebo ekzémy, by se měli peeling vyhnout, protože by mohl ještě zhoršit jejich stav. Pokud právě podstupujete obnovu vlasů, a to buď pomocí léků, chirurgických zákroků nebo i dalších neinvazivních metod, měli byste se prvně poradit s odborníkem předtím, než peeling vyzkoušíte, protože by to mohlo mít vliv na léčbu, kterou podstupujete.

Pomáhá peeling pokožky hlavy proti vypadávání vlasů?

Může se jednat o příjemné zlepšení vaší péče o vlasy, nicméně nebylo prokázání, že by peeling pokožky hlavy měl efekt proti vypadávání vlasů. Pro muže a ženy, které trápí řídnoucí vlasy, existují lepší varianty než tato. Specialisté na obnovu vlasů, Vinci Hair Clinic, nabízejí řadu terapií od chirurgických vlasových transplantací až po neinvazivní mikro pigmentaci, laserovou terapii nebo léčbu pomocí plasmy (PRP).

Pokud hledáte efektivní způsob, jak zabránit vypadávání vlasů, neztrácejte čas nevyzkoušenými a neprokázanými metodami. Nechte si provést profesionální diagnózu zdarma a nechte si poradit na konzultaci ve Vinci Hair Clinic.

 

 

Měl by peeling pokožky hlavy být součástí péče o vlasy?