V posledních letech je plasmová (PRP) terapie čím dál více oblíbenou volbou mezi ženami, které hledají řešení pro ztrátu vlasů. V tomto blogu si vysvětlíme, jak může tato léčba pomoci ženám porazit vypadávání vlasů a udržet si husté a zdravé vlasy.

Co je plasmová (PRP) terapie?

Terapie pomocí plasmy bohaté na krevní destičky je léčba, při které se jehlou vpravuje plasma do pokožky hlavy, aby došlo k hojení a zlepšení krevního oběhu. Roztok plasmy je vyroben tak, že se pacientovi prvně odebere krev. Krev se pak umístí do centrifugy, kde dojde k oddělení jejích jednotlivých komponentů. Získaná plasma je velmi koncentrovaná a obsahuje třikrát více krevních destiček než ta, která je běžně v krevním oběhu. Tyto krevní destičky mají schopnost hojit a podporovat růst buněk, což vede celkově k zrychlené obnově tkání. Výzkum ukázal, že roztok této bohaté plasmy, který je podáván do pokožky hlavy, může stimulovat neaktivní vlasové folikuly, a to vede k opětovnému růstu vlasů a zlepšení jejich celkového stavu.

Může plasmová terapie pomoci i vám?

Plasmová (PRP) terapie může podpořit růst vlasů, pokud jsou vlasové folikuly stále živé a nepoškozené. To znamená, že tato terapie může být prospěšná u žen, které trápí telogenní efluvium způsobené stresem anebo u kterých došlo k vypadání vlasů vlivem těhotenství. Tato terapie může dále být užitečná v ranných stádiích trakční alopecie, a stejně tak u androgenní alopecie (vzorované plešatosti).

Jak dosáhnout co nejlepších výsledků pomocí plasmové terapie

I když to může být u každého jinak, tak obecně se na začátku plasmové (PRP) terapie doporučují čtyři sezení ročně pro dosažení těch nejlepších výsledků. Když dojde ke zlepšení původního stavu, je možné absolvovat sezení po delších časových intervalech. I když je plasmová terapie účinná i jako samostatná léčba, může se také používat v kombinaci s dalšími řešeními pro ztrátu vlasů k dosažení ještě lepších výsledků. Mezi další způsoby léčby patří minoxidil, laserová terapie nebo je možné ji využít po transplantaci vlasů k urychlení hojení.

Kde podstoupit plasmovou terapii při ztrátě vlasů?

Ve Vinci Hair Clinic jsou odborníci na léčbu ztráty vlasů a nabízejí plasmovou terapii dohromady s řadou dalších chirurgických, nechirurgických a léčebných postupů. Plasmovou terapii u nich provádí vysoce vyškolený personál na klinikách pro ztrátu vlasů po celém světě.

Léčba ztráty vlasů u žen pomocí plasmové terapie