Jedna z nejnovějších inovací v oblasti obnovy vlasů je PRP (Platelet Rich Plasma – plasma bohatá na krevní destičky) terapie. Toto nechirurgické řešení pro ztrátu vlasů nabízí nový přístup k řešení androgenní alopecie – stavu, který se podle odborníků objevuje u 58% mužů mezi věkem 30 a 50.

Co je to PRP terapie pro ztrátu vlasů?

PRP terapie vznikla v 70. letech minulého století a používala se na řadu léčebných a kosmetických účelů. Golfový hráč Tiger Woods podstoupil tuto léčbu, aby pomohl stimulovat léčbu po zranění, Kim Kardashian podstoupil PRP „upírskou“ péči o obličej v jednom z dílů seriálu Kim and Kourtney Take Miami. Během posledních 10 let se PRP terapie začala používat také na léčbu ztráty vlasů a je čím dál oblíbenější jako metoda obnovy vlasů. Celý proces PRP terapie začíná odběrem vzorku krve od pacienta. Krev je pak připravena v centrifuze, kde dojde k oddělení plasmy od ostatních komponentů. PRP roztok je pak připraven a pomocí injekce dopraven na místa, kde dochází ke ztrátě vlasů.

Funguje PRP při léčbě androgenní alopecie?

V červnu roku 2018 v lékařském žurnálu Facial Plastic Surgery byla publikována recenze o výzkumu PRP jako možné léčby androgenní alopecie. Autoři analyzoval celkem 24 zpráv a našli, že v 21 z nich jsou hlášeny pozitivní výsledky. Ve všech zmiňovaných studiích se PRP podávala ve formě injekcí do pokožky hlavy a léčba se mnohokrát opakovala v průběhu řady týdnů. Závěrem studie bylo, že PRP je bezpečnou léčbou pro androgenní alopecii, poskytuje pacientům satisfakci a zaznamenatelné zlepšení stavu jejich vlasů a jejich ztráty.

Kde mohu podstoupit PRP terapii?

Špičky v obnově vlasů, Vinci Hair Clinic, nabízejí PRP terapii na místech po celém světě. Léčbu provádí vysoce vyškolený zdravotnický personál, který následuje přísné protokoly a zajišťuje tím bezpečí a pohodlí v jakoukoliv dobu. Ve Vinci jsou k dispozici i další varianty léčby androgenní alopecie jako FUE a FUT transplantace vlasů, finasterid, minoxidil, LLLT (laserová čapka) a mesoterapie. Doktoři ve Vinci doporučují kombinovat PRP terapie s jinými řešeními pro obnovu vlasů, ideálně s transplantací vlasů, aby bylo dosaženo maximálních výsledků.

 

Léčba androgenní alopecie pomocí PRP terapie