Už dříve jsme v jednom z našich článků zmiňovali, že britská královská rodina má tendenci ke ztrátě vlasů, je to vidět například i u prince Harryho, u kterého se brzy po jeho zásnubách začaly objevovat příznaky androgenní alopecie. A z nedávných fotek je vidět, že se jeho stav pomalu horší.

Ztráta vlasů u prince Harryho

Stejně jako u jeho bratra, prince Williama, a jeho otce, prince Charlese, také u 34letého Harryho se objevují příznaky vzorované plešatosti. Ztráta vlasů se objevuje především na koruně hlavy, i když se zdá, že linie vlasů zatím nebyla zasažena. Od té doby, co začal Harry plánovat svatbu s Meghan Markle v roce 2017, bylo vidět poměrně podstatné zhoršení v jeho ztrátě vlasů. Korunu hlavy má v tuto chvíli již zcela plešatou, a to až k zadní části jeho hlavy.

V bulváru se objevily názory, že na ztrátu vlasů mohl mít vliv stres z nadcházející svatby a otcovství. Nicméně, odborníci ve Vinci Hair Clinic se spíše domnívají, že na vině je neléčená androgenní alopecie. Zdá se, že princ Harry se v tuto chvíli nijak nesnaží ztrátě vlasů zabránit nebo ji skrývat. Je to docela překvapivé, vzhledem k tomu, že se v minulosti často posmíval princi Williamovi za jeho ztrátu vlasů. Odborníci ve Vinci Hair Clinic zastávají názor, že by si měl nechat poradit už nyní, pokud chce mít šanci získat své vlasy zpět.

Jak porazit vzorovanou plešatost u mužů

Pokud trpíte vzorovanou plešatostí, je dobré se při její léčbě držet hesla „čím dříve, tím lépe“. V ranných stádiích ztráty vlasů může léčba pomocí finasteridu, minoxidilu, laserové (LLLT) terapie, plasmové (PRP) terapie nebo mesoterapie být velmi efektivní. Dobře naplánovaný léčebný program může zabránit další ztrátě vlasů a stimulovat jejich opětovný růst. Nicméně, jediné trvalé řešení je podstoupení FUT nebo FUE vlasové transplantace. Nehledě na to, kterou z těchto dvou zmíněných technik zvolíte, je potřeba mít dostatek dárcovských vlasů, aby bylo možné dosáhnout přirozených výsledků a požadované hustoty vlasů. Proto může tato transplantace být náročnější, pokud trpíte rozsáhlejší ztrátou vlasů, ale ani tak se nemusíte vzdávat naděje na obnovu vašich vlasů. Ve Vinci Hair Clinic vyvinuly proceduru zvanou Vinci Max, která kombinuje techniky FUT a FUE transplantace a umožní tak maximálně využít dostupných vlasových jednotek.

Je načase začít s léčbou? Ztráta vlasů u prince Harryho