Možná vás překvapí, že vaše etnicita by měla být jedním z faktorů, se kterými je potřeba počítat při plánování obnovy vlasů. V tomto blogu si vysvětlíme rozdíly mezi typy vlasů a jaký to může mít vliv na vlasové transplantace.

Afričané

Africké vlasy mají kulaté folikuly a jsou kudrnaté, stočené a mají hrubou texturu, a celkově jsou méně husté a rostou pomaleji. V mnoha případech je k dispozici méně vlasových folikulů pro transplantaci. Nicméně, přirozená textura těchto vlasů poskytuje větší krytí i s menším počtem jednotek. Hustota epidermis (vnější vrstvy kůže) má u lidí pocházejících z Afriky také vliv na daný zákrok. Je potřeba být opravdu zručný, aby došlo k odstranění vlasového folikulu bez jeho poškození. Šetrným přístupem se optimalizuje přežití jednotlivých políček a také se sníží riziko vzniku keloidních jizev.

Asiati/Indové

Asijské a indické vlasy mají kulaté folikuly a jsou většinou rovné s hrubší texturou. Vlasy rostou rychle a jsou středně husté. Tloušťka jednotlivých vlasů znamená, že i když je k dispozici jen omezený počet jednotek, tak stále lze dosáhnout hustě vypadajících výsledků. Nicméně, epidermis může být tužší a méně pružná a je proto potřeba zvláštní péče, aby jednotlivá políčka přežila.

Běloši

Vlasy u bílých lidí mají oválné folikuly a větší hustotu než jiná etnika, se středně rychlým růstem. Epidermis je nejpružnější a folikuly jsou kratší, proto je získávání jednotlivých políček snadnější. Nicméně, běloši mohou potřebovat více jednotlivých políček pro vytvoření dojmu hustých vlasů, než je tomu u afrických nebo asijských kolegů.

Ten správný chirurg pro vlasovou transplantaci?

Vzhledem k tomu, že je potřeba velké zručnosti k tomu, provést správně vlasovou transplantaci u jednotlivých etnik, je proto pochopitelné, že je potřeba vybrat takového chirurga, který rozumí vašim konkrétním potřebám. Vinci Hair Clinic jsou jedničky v obnově vlasů, mají centra po celém světě a na kontě tisíce spokojených klientů. Chirurgové ve Vinci jsou velmi zkušení v práci s lidmi všech etnik a navrhnou celý zákrok tak, aby vyhovoval konkrétním potřebám daného pacienta. Díky jejich rozsáhlým technickým schopnostem dokáží ve Vinci dosáhnout prvotřídních výsledků u každého pacienta, nehledě na jeho etnicitě.

Jakou roli hraje etnicita při vlasové transplantaci