Děláte i vy některou z těchto častých chyb při česání vašich vlasů?

Používáte nesprávný kartáč na vlasy

Existuje vlastně něco takového jako „nesprávný kartáč“? Podle kadeřníků ano. Levné, nekvalitní kartáče mohou být na vaše vlasy příliš drsné, a dokonce poškozovat pokožku hlavy. Dále, výběr nesprávného kartáče pro určitý typ vlasů může komplikovat jejich rozčesávání. Vyberte si kartáč, který je dobře vyrobený, má zaoblené hrany a řídké štětiny. Ploché kartáče jsou dobré pro rovné vlasy, naopak hřebeny s velkým rozestupem mezi zuby jsou vhodné pro kudrnaté vlasy.

Češete se příliš často

To, že máte své vlasy pročesat alespoň 100krát za den je mýtus. Pokud si budete dlouhodobě nadměrně česat vlasy, bude u nich vznikat nadměrné tření a postupně dojde k poškození jednotlivých vlasů, které budou slabší. U lidí s rovnými vlasy stačí učesat si vlasy dvakrát za den. Lidé, co mají kudrnaté vlasy, se mohou dokonce česat jen před jejich umytím.

Nečešete se vůbec

Pokud jste si všimli, že jsou vaše vlasy řidší než dříve, možná budete mít tendenci si je přestat česat, abyste ochránili to, co vám ještě zbylo. Bohužel, tento postup vám nijak nepomůže, protože vlasy, které dojdou do fáze vypadávání, vám vypadnou tak či tak. Pokud vás trápí vypadávání vlasů, nejlépe uděláte, když navštívíte odborníka. Domluvte si konzultaci zdarma ve Vinci Hair Clinic a zjistěte, co stojí za vaší ztrátou vlasů, navíc vám zde poradí, co se s tím dá dělat.

Česání mokrých vlasů

Mokré vlasy jsou výrazně slabší a poddajnější než suché vlasy, a proto se mohou snadno poškodit. Pokud si vlasy češete hned poté, co je umyjete, bude u nich docházet k častějšímu lámání, a nakonec mohou vaše vlasy vypadat prořídle. Nikdy si nečesejte mokré vlasy – vždy je nechte prvně uschnout nebo je vysušte pomocí fénu.

Nečistíte pravidelně svůj kartáč

Jeden z hlavních důvodů, proč své vlasy češeme je, abychom odstranili vypadlé vlasy a usazeniny. Je jasné, že tyto nečistoty se zachytí na našem kartáči. Pokud ho nebudete pravidelně čistit, vaše vlasy se rychleji zašpiní, protože je budete znečišťovat pokaždé, když se češete. To může vést k podráždění pokožky hlavy, což je jeden z faktorů způsobujících vypadávání vlasů. Čistěte pravidelně svůj kartáč tím, že odstraníte veškeré vlasy ze štětin a kartáč omyjte teplou vodou s mýdlem.

Jak se vyhnout 5 nejčastějším chybám při česání vlasů

HOW WE ARE WORKING AGAINST COVID-19?   Read More

Titel 1