Stejně jako u vlasů, i u řas může docházet k jejich vypadávání. V tomto blogu se podíváme na různé důvody ztráty řas a vysvětlíme si, jak tomu předcházet, a také jak tento problém léčit.

Co způsobuje řídnutí řas?

Každý člověk má jinak husté řasy, nicméně existuje řada faktorů, které mohou způsobit jejich nadměrné vypadávání nebo přerušit jejich růst. Může to být způsobeno zdravotním stavem, například u poruch štítné žlázy nebo při chronickém stresu, které jsou spojovány s vypadáváním vlasů a mohou také souviset se ztrátou řas. Mezi další příčiny vypadávání řas patří infekce oka nebo vlasových folikulů, kdy zánět může způsobit vypadnutí řasy a zabránit jejímu dalšímu růstu. Na vině mohou být také umělé nalepovací řasy a jiné druhy úprav řas, které namáhají vlasové folikuly nebo je dokonce poškozují.

Pět jednoduchých rad, jak předcházet řídnutí řas

  1. Používejte umělé nalepovací řasy velmi opatrně
  2. Používejte kvalitní kosmetiku a kupujte pravidelně nové produkty namísto těch starých
  3. Nezapomínejte se před spaním odličovat
  4. V případě oční infekce vyhledejte odbornou pomoc
  5. Dodržujte zdravý jídelníček a berte vitamíny a minerály pro růst vlasů a řas

Transplantace pro obnovu řídnoucích řas

Transplantace může být řešením pro ty, které trápí přirozeně řídké řasy nebo v případech, kdy došlo k jejich ztrátě. Tato procedura je založená na klasické vlasové transplantaci, kdy jsou políčka vlasů získávány z „dárcovské“ oblasti na zadní straně hlavy. Připravená políčka jsou pak opatrně umístěna k řasám pro zlepšení celkové plnosti a hustoty řas. Po této operaci následuje období hojení, po kterém dojde k růstu nových řas. U většiny lidí trvá několik měsíců, než jsou vidět výsledky zákroku, nicméně tyto výsledky vám vydrží až do konce života! Ve Vinci Hair Clinic jsou hrdí na to, že jsou jedni z mála specialistů na obnovu vlasů na světě, kteří nabízejí i tento zákrok. Transplantaci řas u nich vždy provádí odborně vyškolení chirurgové, kteří díky svým znalostem, talentu a smyslu pro detail dokáží vytvořit ty nejlepší výsledky pro své pacienty.

 

Jak předcházet a léčit vypadávání řas