Více než 85% mužů a 50% žen trpí vzorovanou plešatostí (androgenní alopecii) po dosažení padesátky. A i když statistiky ukazují, že ztráta vlasů v horní části hlavy je velmi běžná, tak to neznamená, že se s tím nedá nic dělat. V tomto blogu se podíváme na to, jak mít hustější a silnější vlasy, nehledě na váš věk.

Léky na androgenní alopecii

Existují dva léky, kterou jsou schváleny pro léčbu androgenní alopecie. Minoxidil je vhodný pro muže i ženy. Bývá ve formě tekutiny, pěny nebo šampónu, které se aplikují přímo na pokožku hlavy. Finasterid používají pouze muži a bere se orálně. Oba tyto léky mohou pomoci zastavit vypadávání vlasů a také dokáží podpořit růst nových vlasů a zlepšit jejich celkovou hustotu.

Léčba androgenní alopecie

Mezi možné léčby androgenní alopecie patří plasmová terapie (PRP), mesoterapie a laserová terapie (LLLT). PRP a mesoterapie se provádějí tak, že do pokožky hlavy se pomocí drobné injekce nanese směs podporující růst vlasů. LLLT využívá laserového světla o nízké intenzitě pro podporu růstu vlasů. Nejjednodušší způsob, jak aplikovat LLLT je pomocí laserové čapky, kterou můžete používat i u vás doma. Řada lidí využívá těchto metod v kombinaci s léky minoxidil, finasterid anebo k podpoře výsledků vlasové transplantace.

Operace pro obnovu vlasů

Vlasová transplantace je efektivním řešení pro androgenní alopecii. Tento zákrok má dvě fáze: prvně jsou z hlavy pacienta odebrány vlasové jednotky, a ty jsou pak implantovány na požadovaná místa. Výsledek je trvalý a vlasy se mohou běžně upravovat.

Nechte si poradit od profesionálů

To, jaká léčba ztráty vlasů bude tou nejvhodnější pro vás, záleží na řadě faktorů, například dle toho, jak pokročilou máte ztrátu vlasů nebo jaké jsou vaše osobní preference. To je proč je také důležité nechat si poradit od odborníků, jako jsou ti ve Vinci Hair Clinic. Zajděte si na konzultaci zdarma na kliniku ve vašem okolí a zjistěte, jaké jsou vaše možnosti, a také podrobnosti o jednotlivých metodách. Odborníci ve Vinci vám pomohou vybrat léčbu šitou na míru vašim potřebám, která vám pomůže zastavit ztrátu vašich vlasů a získat zpět krásné a zdravé vlasy.

 

Jak bojovat se ztrátou vlasů způsobenou stárnutím