Už jste někdy slyšeli o tom, že ricinový olej dokáže zastavit vypadávání vlasů a napomoci růstu těch nových? Udělali jsme průzkum, abychom zjistili, kolik je na tom pravdy. A zde jsou fakta o tom, jestli se ricinový olej dá skutečně použít pro obnovu vlasů.

Co je ricinový olej?

Ricinový olej je rostlinný olej. Vyrábí se lisováním semínek rostliny s názvem Ricinus communis, také známou jako skočec obecný. Tento světlý a lehce nažloutlý olej má řadu použití například při výrobě mýdel, plastů anebo konzervantů. Také se přidává do šampónů a produktů péče o vlasy.

Co se tvrdí o ricinovém oleji a růstu vlasů?

Když se podíváte na internet, najdete tisíce odkazů týkajících se ricinového oleje a ztráty vlasů. Existuje řada blogů a článků, které tvrdí, že ricinový olej je ověřeným lékem na vypadávání vlasů. Navrhují aplikovat ricinový olej přímo na pokožku hlavy, což chrání vlasy před lámáním a vypadáváním, a také údajně dochází ke stimulaci růstu nových vlasů.

Proč může nanášení ricinového oleje pomoci při růstu vlasů?

Obrátili jsme se na odborníky ve Vinci Hair Clinic a požádali je o jejich názor. Vzhledem k tomu, že mají roky zkušeností v obnově vlasů, mohli nám sdělit, že ricinový olej bohužel není lékem na vypadávání vlasů. I když existuje řada tvrzení od lidí, kteří říkají, že jim ricinový olej pomohl bojovat proti vypadávání vlasů, tak neexistují žádné vědecké studie, které by tento efekt potvrzovaly. Nicméně, ricinový olej má hydratační a protizánětlivé účinky. Pokud se rozhodnete jej aplikovat na pokožku hlavy, není pravděpodobné, že by vám to nějak ublížilo, a naopak to může pomoci udržet zdravou pokožku hlavy. Ale bohužel, pokud olej aplikujete pro zastavení vypadávání vlasů, tak vám pomoci nedokáže. Takže nebylo by lepší raději rovnou začít s efektivní léčbou?

Jakou léčbu ztráty vlasů byste měli podstoupit namísto užívání ricinového oleje?

Zatímco ricinový olej není zázračným lékem na vypadávání vlasů, existují jiná efektivní řešení pro ztrátu vlasů, které vám mohou pomoci. Ve Vinci Hair Clinic nabízí širokou škálu terapií, které jsou navrženy tak, aby vyhovovaly potřebám jednotlivých klientů. Mezi možné terapie patří léky (minoxidil a finasterid), laserová terapie (LLLT), plasmová terapie (PRP), mezoterapie, mikro pigmentace pokožky hlavy a vlasové transplantace typu FUE/FUT.

 

 

Dokáže ricinový olej vyléčit vypadávání vlasů?