Odborníci tvrdí, že během svého života, jedna ze tří žen má potíže s vypadáváním vlasů. V tomto blogu se podíváme na to, jak tomu lze předcházet.

Co způsobuje vypadávání vlasů?

Existuje řada důvodů, co mohou způsobovat vypadávání vlasů u žen. Stress, nevhodná strava nebo hormonální změny, například v těhotenství nebo menopauze, mohou narušit přirozený růstový cyklus vlasů. Ženy, které pravidelně nosí velmi upnuté účesy nebo vlasové příčesky mohou začít přicházet o vlasy vlivem napětí, které způsobuje vytažení vlasových folikulů. Dalším faktorem, ke kterému je potřeba u žen přihlédnout, jsou geny a zdravotní stav, sem řadíme potíže se štítnou žlázou a autoimunitní poruchy.

Jak přecházet ztrátě vlasů

Ztrátě vlasů způsobenou hormonálními změnami, onemocněními nebo naší genetickou výbavou se nelze vyhnout (ale to neznamená, že je nelze léčit). Nicméně, změna životního stylu může pomoci zabránit vzniku jiných druhů vypadávání vlasů. Zvládání stresu, vyvážený jídelníček a nošení volnějších účesů, to vše může být prospěšné. Existuje také řady klinicky ověřených terapií, které mohou ženám pomoci, aby jejich vlasy rychle rostly a byly silné a zdravé.

Preventivní terapie proti ztrátě vlasů u žen

Vinci Hair Clinic jsou jedničky v obnově vlasů a nabízí i celou řadu preventivních terapii pro ženy.

  • Vitruvian Line je potravinový doplněk od Vinci, který obsahuje vitamíny, minerály a rostlinné výtažky. Obsahuje vyváženou směs živin pro zdravé vlasy a také rostliny, které blokují DHT a tím ženy chrání před geneticky podmíněnou ztrátou vlasů.
  • Vinci také nabízí Laser Cap, tedy laserovou čapku, kterou lze používat na domácí laserovou terapii (LLLT – Low Level Laser Therapy). Je snadno použitelná, lze ji přenášet a nabíjet a je navržena tak, aby směřovala specifické světlo na vlasové folikuly a pomohla tak růstu vlasů.
  • Plasmová terapie (PRP – Platelet Rich Plasma) a mesoterapie jsou léčebné postupy, které nabízejí v klinikách Vinci. Obě tyto terapie využívají drobných injekcí, které stimulují růst vlasů a zlepšují jejich kvalitu.
  • Pro ženy, které trápí geneticky podmíněná ztráta vlasů, vytvořili ve Vinci Maxogaine. Obsahuje minoxidil, což je lék schválený Úřadem pro ochranu potravin a léčiv, dále azelaovou kyselinu, jedná se o tekutý lék, který se nanáší přímo na pokožku hlavy. Maxogaine dokáže zastavit ztrátu vlasů a také pomoci s růstem těch nových.

 

Co mohou ženy dělat, aby zabránily vypadávání vlasů?