Na trhu jsou stovky různých vitamínových produktů pro růst vlasů, a proto může být těžké se rozhodnout, které má smysl koupit, a které raději nechat na poličce v obchodě. V tomto blogu si vysvětlíme, co je důležité, když si vybíráte doplněk stravy na podporu růstu vlasů.

Proč brát doplňky stravy pro růst vlasů?

U průměrného člověk často v jídelníčku chybí určité živiny, při jejichž nedostatku dochází ke zpomalenému růstu vlasů, zhoršení jejich stavu anebo dokonce jejich vypadávání. Hlavním cílem braní potravinových doplňků je dodat do jídelníčků hlavní vitamíny a minerály. Pokud budete každý den brát potravinový doplněk, můžete si být jistí, že svému tělu dodáváte vše, co potřebuje pro normální růst vlasů a zároveň přecházíte jejich vypadávání.

Nejlepší živiny pro zdravé vlasy

Existuje řada živin, u kterých se prokázalo, že jsou důležité pro zdravé vlasy, a proto je dobré zjistit, zda jsou v daném potravinovém doplňku obsaženy.

  • Biotin vlasy vyživuje a podporuje jejich zdravý růst
  • Vápník je potřebný pro produkci keratinu, který je základem struktury vlasů
  • Zinek posiluje vlasové folikuly
  • Silica zlepšuje texturu vlasů

Krom těchto zásadních živin můžete v některých doplňcích na vlasy najít i rostlinné extrakty, které využívají sílu přírody a mohou s růstem vlasů také pomoci.

  • Saw palmetto pomáhá předcházet produkci DHT (hormonu, který způsobuje ztrátu vlasů)
  • Extrakt z hroznových jader inhibuje produkci DHT
  • Ginkgo biloba stimuluje krevní oběh v oblasti pokožky hlavy
  • Zelený čaj má antioxidační účinek a také dokáže redukovat stres

Vitruvian Line of Vinci Hair Clinic

Vitruvian Line od Vinci Hair Clinic obsahuje výše zmíněné důležité živiny a mnoho dalšího. Odborníci z této kliniky na obnovu vlasů využily mnohaleté zkušenosti z výzkumu a své znalosti k vytvoření té nejlepší směsi vitamínů a minerálů. Je skvělou volbou jak pro muže, tak i pro ženy, kteří hledají jednoduchý způsob, jak zlepšit vzhled svých vlasů a mít silnější, lesklejší a také zdravější vlasy. Vzhledem k tomu, že tento doplněk obsahuje také rostlinné extrakty, které blokují produkci DHT, je Vitruvian Line vhodný i pro ty, které trápí ztráta vlasů vlivem androgenní alopecie. Klienti ve Vinci, kteří tento produkt vyzkoušeli si ho opravdu chválí – říkají, že vlasy jsou po něm hustší, rychleji rostou a mají lepší texturu.

Co je důležité při nákupu potravinových doplňků na růst vlasů