Tyto tipy o tom, co dělat anebo čemu se raději vyhnout vám pomohou udržet si hlavu plnou zdravých vlasů tím, že vám poradí, jaké jsou běžné chyby, které mohou způsobovat ztrátu vlasů.

Čemu se raději vyhnout

Nepoškozujte své vlasy teplem a chemikáliemi

Často je ztráta vlasů způsobena faktory uvnitř těla jako jsou nedostatek vitamínů nebo naše geny. Nicméně, poškození vlasů při jejich úpravě nebo různými produkty může také ovlivnit jejich růst. Vyhněte se lámání vlasů tím, že snížíte množství tepla a chemických produktů, které na ně používáte a také účesům, které namáhají vlasové folikuly.

Neignorujte, pokud vám začnou vlasy více vypadávat

Pokud jste si všimli, že vaše vlasy vypadávají více než obvykle anebo jste dokonce našli holá místa, neignorujte tento problém. Ztráta vlasů může signalizovat řadu potíží, které je potřeba léčit specifickým způsobem, může se jednat i o onemocnění štítné žlázy nebo autoimunitní onemocnění.

Neplýtvejte svými penězi na přírodní domácí léky proti ztrátě vlasů

Je snadné najít na internetu články, které tvrdí, že šťáva z cibule, aloe vera nebo jiné přírodní suroviny jsou úplným zázrakem v oblasti léčby ztráty vlasů. Naneštěstí neexistují žádné vědecké důkazy, které by mohly taková tvrzení podpořit a je proto velmi nepravděpodobné, že budou fungovat, snažit se váš stav vyléčit sami doma je pak nakonec jen ztrátou času i peněz.

Co naopak dělat

Nechte si poradit od odborníků

Pokud si děláte starosti se ztrátou vašich vlasů, je namístě poradit se odborníkem, který vás uklidní a může vás také informovat, jaké jsou možnosti léčby pro váš konkrétní stav. Ve Vinci Hair Clinic nabízejí konzultace pro muže i ženy zdarma, a to na pobočkách po celém světě.

Vytvořte si návyky pro zdravý životní styl

Stres a nedostatky ve výživě často hrají klíčovou roli při ztrátě vlasů. Je dobré si najít čas na odpočinek a zmírnit tím váš stres, a stejně tak mít vyváženou dietu – to vše může opravdu ovlivnit stav vašich vlasů a jejich růst, zároveň tím snížíte riziko jejich ztráty.

Podstupte preventivní léčbu proti ztrátě vlasů

Ve Vinci Hair Clinic nabízí celou řadu terapii, které mohou pomoci předcházet ztrátě vlasů. Komplex vitamínů a minerálů Vitruvian Line, LLLT Laser Cap (laserová terapie) a PRP (plasmová) terapie, to vše podpoří růst zdravých a silných vlasů a zároveň pomáhá předcházet jejich ztrátě.

Co dělat a čemu se raději vyhnout při prevenci ztráty vlasů