Dědičná ztráta vlasů se týká s rostoucím věkem většiny z nás. V tomto blogu prozkoumáme tento častý druh ztráty vlasů a podívám se na způsoby léčby, které nám mohou pomoci.

Fakta o dědičném vypadávání vlasů

Dědičná ztráta vlasů, také známá jako androgenní alopecie nebo vzorovaná plešatost, je nejčastějším druhem ztráty vlasů. Je příčinou 95 % případů vypadávání vlasů u mužů a má vliv na 50% mužské populace nad 50 let. Tento druh ztráty vlasů je o něco méně častý u žen, nicméně po 50. roce se objeví také u přibližně 40 % z nich.

Jak poznáme dědičné vypadávání vlasů?

Název vzorovaná plešatost je příhodný pro tento stav, protože způsobuje specifické vzory vypadávání vlasů. U mužů je ztráta vlasů obzvláště patrná na koruně hlavy a okolo vlasové linie. Při rozvoji tohoto stavu je nakonec horní část hlavy zcela plešatá a vlasy rostou okolo hlavy ve tvaru podkovy na bocích a zadní straně hlavy. U žen začne vypadávání být patrné uprostřed, ale dochází k celkovému řídnutí po celé hlavě. Při rozvoji tohoto stavu jsou vlasy nakonec řídké a trsovité.

Objeví se dědičné vypadávání vlasů i u vás?

To, zda se vzorovaná plešatost u člověka objeví nebo ne, závisí na jeho genech. Obecně se věří, že gen pro ztrátu vlasů pochází z matčiny strany. Nicméně, studuje prokázaly, že to není tak jednoduché. Neexistuje jediný samostatný gen, který by způsoboval ztrátu vlasů, ale jedná se o řadu faktorů, které zdědíme od obou rodičů. Sledování vlasů našich příbuzných nám může pomoci odhadnout, zda se toto dědičné onemocnění objeví i u nás. Ovšem, někteří lidé se rozhodli zajít ještě dále a podstupují DNA testy, aby zjistili, zda budou v budoucnu plešatí.

Léčba dědičné ztráty vlasů

Pokud si děláte starosti se vzorovanou plešatostí, určitě se rádi dozvíte, že Vinci Hair Clinic nabízí řadu řešení, které vám mohou pomoci. Mezi nejčastěji zvolené léčby u klientů patří léčba pomocí léků finasterid a minoxidil. Ty mohou pomoci zabránit vlasům v dalším vypadávání a když se použijí v ranné fázi, tak mohou také stimulovat růst vlasů. Další oblíbenou volbou je chirurgický zákrok, při kterém jsou transplantovány vlasové jednotky na místa, kde došlo ke ztrátě vlasů. Více se dozvíte na konzultaci zdarma, kterou si můžete domluvit na klinikách Vinci po celém světě.

Co byste měli vědět o dědičné ztrátě vlasů