Věděli jste, že existuje vztah mezi oblíbenými afro-americkými technikami úpravy vlasů a ztrátou vlasů zvanou trakční alopecie?

Výzkum týkající se trakční alopecie

V roce 2016, tým vědců na lékařské fakultě univerzity Johna Hopkinse, analyzoval 19 studií týkajících se výskytu trakční alopecie mezi afro-americkými ženami. Trakční alopecie je stav, který vzniká, když jsou vlasové folikuly nadměrně namáhány a vede to postupně k vytržení jednotlivých vlasů. Výzkumný tým zjistil, že oblíbené účesy používané u afro-amerických vlasů zvyšují riziko vzniku tohoto druhu ztráty vlasů. Mezi nejrizikovější účesy patřili dredy, copy, vlasové příčesky, největší vliv pak tyto účesy měly na chemicky narovnané vlasy. Žehlení vlasů anebo styling pomocí chemikálií patří mezi středně rizikové techniky, protože mohou oslabit vlasová vlákna. Používání lepidel při užívání paruk může vlasy také poškozovat. Mezi nízkorizikové techniky patřily ty, které nezpůsobovaly příliš velké napětí na kořínky vlasů, patří mezi ně volné drdoly nebo přirozené vlasy.

Léčba trakční alopecie

Trakční alopecii lze předcházet opatrným výběrem účesů a stylingových technik. Tento stav lze také zvrátit a zabránit dalšímu vypadávání vlasů, pokud je léčen v ranných stádiích. Prvním krokem v léčbě trakční alopecie je přechod na volnější účesy a vyhýbání se chemickým látkám a použití horka na vlasy. Dalším krokem je zvážit léčbu, který obnoví vlasy a stimuluje jejich růst. Mezi terapie, které doporučují odborníci ve Vinci Hair Clinic pro ženy trpící trakční alopecii, jsou plasmová (PRP) terapie, mezoterapie nebo laserová čapka (LLLT). Také nabízejí výživový komplex Vitruvian Line, který obsahuje vitamíny a minerály podporující růst zdravých vlasů.

U žen, které trakční alopecie trápí už delší dobu a došlo k poškození samotných vlasových folikulů, se může stát, že už nebude možné obnovit jejich růst. Inovativním řešením této situace může být mikro pigmentace pokožky hlavy u dlouhých vlasů. Tato nechirurgická technika aplikuje speciální pigmenty přímo do pokožky hlavy a tím maskuje místa, kde došlo ke ztrátě vlasů. Dojde tak ke zmírnění kontrastu barvy vlasů a pokožky a zkušení technici z Vinci tak vytvoří přirozený vzhled hustějších vlasů.

 

 

 

 

 

Afro vlasy a trakční alopecie