V tomto blogu si shrneme pět hlavních příčin pro vypadávání vlasů.

Androgenetická alopecie

Androgenetická alopecie je nejčastější příčinou ztráty vlasů u mužů i žen. Důvod, proč se u některých lidí tento stav vyvine a u jiných ne, je komplexní a zatím mu zcela nerozumíme. Ale víme, že androgenetická alopecie se dědí od rodičů a vede k tomu, že jsou vlasové folikuly citlivé na působení vedlejšího produktu testosteronu, DHT. Nedávné studie ukazují, že i faktory prostředí mohou sehrát roli ve vývoji tohoto stavu.

Jídelníček

Jednou z častých příčin ztráty vlasů je nevhodný jídelníček – a to buď ve smyslu, že nejíme dostatek správných potravin anebo nepřijímáme dostatek kalorií. Růstové cykly vlasů závisí na konstantním přísunu živin, ty podporují procesy nutné pro vytváření vlasů. Pokud není k dispozici dostatečné množství živin, naše tělo se začne soustředit pouze na procesy, které jsou nutné pro udržení základních životních funkcí. To může vést ke zpomalenému růstu vlasů nebo donutit vlasy přejít do stádia vypadávání.

Vypadávání vlasů během ročních období

Každý se setká s vypadáváním vlasů během určitých ročních období. Většinou nastává při přechodu léta do podzimu. Výzkum tohoto druhu ztráty vlasů nenalezl jasnou odpověď na to, proč se to děje. Nicméně, někteří navrhují, že by se mohlo jednat o reakci na stres způsobený horkým letním počasím nebo, že k této ztrátě vlasů dochází, protože naše vlasy rostou více ve snaze ochránit pokožku hlavy před sluncem a v zimě už to není potřeba.

Hormonální změny

Hormonální změny často stojí za ztrátou vlasů u žen. Nejčastějším příkladem takové ztráty vlasů je po porodu miminka, označuje se jako poporodní alopecie. Vlasy mohou také začít vypadávat během menopauzy nebo vlivem zdravotních stavů, které vedou k nerovnováze hormonů, jako jsou poruchy štítné žlázy.

Trakční alopecie

Trakční alopecie je stav, při kterém dochází k vytrhání jednotlivých vlasů a nejčastější příčinou je určitá úprava vlasů. Často tento stav vzniká u žen, které nosí těžké příčesky nebo upnuté účesy, obzvláště často se pak tento stav objevuje u lidí s afro vlasy, a to z důvodu oblíbenosti některých účesů.

Pokud vás trápí ztráta vlasů, můžete si nechat poradit ve Vinci Hair Clinic. Jsou odborníky na obnovu vlasů a nabízí různé chirurgické i nechirurgické možnosti léčby.

5 hlavních příčin ztráty vlasů